•  Kinyomtatom
  • Utolsó frissítés: 11:41 GMT +2, 2017. június 16.

Simona Halepet választották a májusi hónap legjobb játékosává

Simona Halepet nyilvánította a májusi hónap legjobb játékosává a női teniszezők világszervezete (WTA).

A világranglista második helyén álló Halep a WTA honlapján leadott szavazatok 87%-át szerezte meg. A lett Jelena Ostapenko a voksok 9%-át, az ukrán Elina Svitolina pedig a szavazatok 4%-át kapta.

Simona Halep kiválóan teljesített idén salakon: 19 mérkőzésen győzelmet aratott, és mindössze három találkozót veszített el. Megnyerte a madridi tornát, döntős volt Rómában, Stuttgartban az elődöntőig jutott, múlt héten pedig közel állt ahhoz, hogy megszerezze első Grand Slam-tornagyőzelmét, de vereséget szenvedett Ostapenkótól a Roland Garros-fináléban. Ha nyert volna, világelső lenne, így a második a világranglistán, előlépett viszont a Bajnokok Tornájára jutásért zajló pontvadászat első helyére.

Idén eddig Serena Williams (január), Elina Svitolina (február), Jelena Vesznyina (március) és Laura Siegemund (április) nyerte el a hónap teniszezője címet. (agerpres)

Figyelem! Megjegyzése csak moderálás után jelenik meg.